ATC Cargo SA

Inwestycje w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Moderator: queba

ATC Cargo SA

Postprzez Rumyk » 2010-04-13, 10:52

Znalezione na Interii:

ATC Cargo S.A. zadebiutuje na NewConnect
26 minut temu
ATC Cargo S.A., firma logistyczna specjalizująca się w organizacji transportu międzynarodowego, zrealizowała prywatną emisję akcji o łącznej wartości 2,5 mln zł. W wyniku przeprowadzonej emisji kapitał zakładowy został podniesiony 10%. Na przełomie maja i kwietnia zadebiutuje na rynku NewConnect. Funkcję Oferującego podczas emisji pełnił Corvus Corporate Finance Sp. z o.o.


- Emisja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem i została zamknięta w ciągu zaledwie kilku dni. Mamy nadzieję, że z równie dużym zainteresowaniem spółka spotka się w momencie przejścia na rynek regulowany. Takie przenosiny chcemy zrealizować w perspektywie dwóch lat. Wcześniej jednak debiut na NewConnect. W tzw. międzyczasie zaś skupimy się na rozbudowie struktury terenowej i operacyjnej, co przełoży się na wzrost przychodów i rentowności. W tym roku chcemy powiększyć wynik netto trzykrotnie, do 1 mln zł, przewidujemy, iż wynik po pierwszym kwartale 2010 roku będzie porównywalny z wynikiem za cały 2009 rok - mówi Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Cargo S.A.

Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na: rozbudowę i wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem, rozwój struktur sprzedażowych, rozbudowę aplikacji klienckich B2B (na które Spółka otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej) oraz budowę i wdrożenie systemu franczyzowego.
czytaj dalej


- Realizacja powyższych celów wpłynie na poprawę zyskowności zarówno dzięki zwiększonym mocom produkcyjnym, jak i dzięki poprawie efektywności działania m.in. poprzez ułatwienie pracy handlowców czy redukcję kosztów. Także duże nadzieje wiążemy z bardzo innowacyjnym programem franczyzowym, który będzie jednym z pierwszych tego typu w Polsce - komentuje prezes.

ATC Cargo S.A. obsługuje zarówno średnie przedsiębiorstwa, jak i duże międzynarodowe korporacje.

- W 2008 roku udało nam się nawiązać współpracę z koncernem IKEA, który miał bardzo wysokie wymagania odnośnie terminowości i jakości obsługi, jednakże udało nam się sprostać temu zadaniu. Obsługujemy również całą rzeszę klientów będących liderami na swoich rynkach - mówi Jadeszko.

źródło informacji: INTERIA.PL
Rumyk
 
Posty: 21
Dołączenie: 2010-03-23, 13:54

Re: ATC Cargo SA

Postprzez Rumyk » 2010-05-19, 10:44

ATC Cargo S.A. podpisało w Hamburgu umowę
z Imperial Tobacco Group

Warszawa, 19 maja 2010 – ATC Cargo S.A. – firma logistyczna specjalizująca się w organizacji transportu międzynarodowego, która w czerwcu zadebiutuje na rynku NewConnect – podpisała umowę w zakresie transportu i logistyki z Imperial Tobacco Group, czwartą największą międzynarodową firmą tytoniową. Umowa obowiązuje od dnia podpisania i została zawarta na czas nieokreślony.


-„Imperial Tobacco to kolejny duży i wymagający klient. Cieszymy się nie tylko z powodu tego, że zostaliśmy docenieni, obdarzeni zaufaniem przez duży i znany koncern międzynarodowy, ale też dlatego, że ta umowa będzie miała przełożenie na nasze wyniki finansowe. Tak, jak już informowaliśmy prognozujemy pozytywny trend w przychodach i rentowności spółki. Jest prawdopodobne, że już w III kwartale br. przekroczymy założenia co do osiąganych przychodów, stawiane w zeszłym roku.” – mówi Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo S.A.
Przychody Spółki za I kwartał br. wzrosły o 122,3% do 16 mln zł z 7,2 mln zł w analogicznym okresie 2009 roku. Wypracowany zysk netto wyniósł 318 tys. zł i był wyższy niż zysk w całym roku ubiegłym (301 tys. zł).
W kwietniu ATC Cargo S.A. przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 2,5 mln zł. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na zwiększenie mocy przerobowych m.in. poprzez rozbudowę zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem, rozbudowę aplikacji klienckich B2B (na które Spółka otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej) oraz budowę i wdrożenie systemu franczyzowego.
Rumyk
 
Posty: 21
Dołączenie: 2010-03-23, 13:54


Powróć do Akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości