Emmerson na NC

Inwestycje w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Moderator: queba

Emmerson na NC

Postprzez Rumyk » 2010-05-18, 09:46

Emmerson S.A. – wkrótce zadebiutuje na NewConnect

Warszawa, 18 maja 2010 r. – zapisy na akcje Emmerson S.A. – jednej z najbardziej znanych firm działających na rynku nieruchomości w Polsce – potrwają jeszcze tylko do 21 maja 2010 roku. Emmerson S.A. planuje zadebiutować rynku NewConnect w czerwcu br. Funkcję Oferującego podczas emisji pełni Wrocławski Dom Maklerski S.A., a Autoryzowanym Doradcą jest CEE Capital Sp. z o.o.


Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone na rozwój nowego obszaru działalności spółki - uruchomienie systemu franczyzowego Emmerson S.A. oraz rozbudowę działu handlowego. Część środków zostanie także zainwestowana w rozwój spółki na rynku pierwotnym i nieruchomości komercyjnych oraz usług komplementarnych.
- „Emisja cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego planujemy zakończyć ją w ciągu kilku dni. Dzięki temu debiut mógłby mieć miejsce jeszcze w czerwcu. Jeśli chodzi o wykorzystanie środków z emisji, chcemy przeznaczyć je m.in. na budowę sieci oddziałów franczyzowych. Do końca przyszłego roku miałoby ich powstać co najmniej 30. Obecnie negocjujemy już pierwsze umowy. Liczymy, że uruchomienie tego programu znacząco wpłynie na wzrost dynamiki przychodów. Oczywiście równolegle do prowadzenia tego projektu będziemy uruchamiali także własne oddziały. Zamierzamy także poczynić inwestycje w ramach samej spółki, rozbudujemy dział handlowy oraz zatrudnimy większą liczbę doświadczonych pośredników.” – tłumaczy Marek Krajewski, Prezes Zarządu Emmerson S.A.
-„W ramach realizacji strategii rozwoju, planujemy także zwiększać ilość umów pośrednictwa na zasadach wyłączności, w tym na obsługę nowych inwestycji mieszkaniowych. Współpraca z deweloperami będzie miała duże znaczenie dla osiąganej rentowności.” – tłumaczy Marek Krajewski, Prezes Zarządu Emmerson S.A.
Emmerson S.A. jest jednym z liderów we wszystkich sektorach rynku nieruchomości w Polsce. Spółka obecnie posiada 13 własnych oddziałów w największych polskich miastach.
-„Emmerson to spółka z tradycjami, która generuje wysokie, stabilne i powtarzalne przychody. Świadczymy cały zakres usług zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Wpływa to na dywersyfikację przychodów, co z kolei przekłada się na większą odporność finansową spółki przy wahaniach koniunkturalnych.” - tłumaczy Marek Krajewski, Prezes Zarządu Emmerson S.A.

* * *

Emmerson S.A. to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich firm zajmujących się doradztwem i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Spółka działa od 1994 roku, od 2007 roku w formie spółki akcyjnej. Co roku obsługuje kilkaset transakcji na rynku nieruchomości, łącznie - od rozpoczęcia swojej działalności - obsłużyła już ponad 11 000 klientów.

Działalność firmy koncentruje się na pięciu podstawowych segmentach:
Ř nowe inwestycje mieszkaniowe – rynek pierwotny – pośrednictwo w sprzedaży,
Ř nieruchomości mieszkaniowe – rynek wtórny – pośrednictwo w sprzedaży i wynajmie,
Ř nieruchomości komercyjne – pośrednictwo w sprzedaży i wynajmie,
Ř zarządzanie nieruchomościami,
Ř wyceny nieruchomości i analizy rynku

Spółka posiada oddziały w największych miastach Polski: Warszawie (pięć), Krakowie (cztery), Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku (obsługuje całe Trójmiasto) i Gorzowie Wlk. W planach jest uruchomienie kolejnych biur oraz sieci franczyzowej.

Emmerson S.A. należy do Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz regionalnych stowarzyszeń w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, które zrzeszone są w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Firma uczestniczy w internetowym systemie wielokrotnego oferowania MLS (Multiple Listing Service), zajmując czołowe miejsce pod względem liczby zgłaszanych ofert nieruchomości. Więcej informacji o firmie: www.emmerson.pl
Rumyk
 
Posty: 21
Dołączenie: 2010-03-23, 13:54

Powróć do Akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości