GPF CAUSA SA

Inwestycje w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Moderator: queba

GPF CAUSA SA

Postprzez Rumyk » 2010-05-19, 10:39

GPF CAUSA S.A.: Rozpoczęły się zapisy na akcje serii F
Subskrypcja potrwa do 4 czerwca br.


Warszawa, 18 maja 2010 – Tylko do 4 czerwca potrwają zapisy na akcje nowej emisji z prawem poboru Grupy Prawno-Finansowej CAUSA S.A. – notowanej na NewConnect spółki świadczącej usługi prawne oraz doradcze. Spółka oferuje inwestorom do 48 956 665 nowych akcji serii F, po cenie emisyjnej wynoszącej 2 grosze za akcję. W sumie chce pozyskać 960 tys. zł. Do objęcia jednego waloru będą uprawniać 2 prawa poboru.


Zapisy na akcje ruszyły 11 maja i potrwają do 4 czerwca br. Spółka ustaliła dzień przydziału akcji na 17 czerwca 2010r.

- „Środki, które pozyskamy od Inwestorów przeznaczymy na rozwój sprzedaży oferowanych usług. Będzie to miało przełożenie na wzrost przychodów Spółki, a co za tym idzie, odzyskanie rentowności, która została utracona ze względu na trudny okres ekonomiczny w zeszłym roku. ” – mówi Piotr Szalbierz, Prezes Zarządu GPF CAUSA S.A.

W 2009 roku CAUSA osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 1,1 mln zł, zaś starta wyniosła 455 tys. zł netto. Spółka prognozuje, że za obecny rok uzyska 1,74 mln zł przychodów i wypracuje 600 tys. zł zysku netto.

- „Prognozy, które stawiamy są pozytywne. Poprzedni rok jednak sprawił, że zostały nieco skorygowane. Przychody na poziomie 1,74 mln zł są realne do osiągnięcia, ponieważ rynek, w którym działamy jest obiecujący i szybko rośnie.” – tłumaczy Piotr Szalbierz, Prezes Zarządu GPF CAUSA S.A.

Pod koniec kwietnia br. Spółka przeprowadziła split akcji w celu poprawienia swojej płynności finansowej.
Rumyk
 
Posty: 21
Dołączenie: 2010-03-23, 13:54

Powróć do Akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości