MetaTrendy....

Opinie, rekomendacje, porady, rozwiązania problemów

MetaTrendy....

Postprzez endriu » 2011-02-27, 17:27

Jeszcze raz zadam pytanie, które już raz zadałem na pl.biznes.wgpw odnośnie artykułu:

Analiza techniczna – stan obecny i nowe tendencje
http://tiny.pl/hdxwc

..w którym to pokazany jest taki "wykres"

http://tiny.pl/hdxw1

Czy ktoś nie orientuje się jaki program umożliwia wyświetlenie takiego obrazku/wykresu ?.
Pozdrawiam
Endriu
Awatar użytkownika
endriu

Dołączenie: 2010-09-30, 19:41

Re: MetaTrendy....

Postprzez Dapi » 2011-02-27, 19:09

WW. artykuł powstał na kanwie http://www.traders.com/Documentation/FE ... rends.html.

Niestety analiza Meta Trendów to chyba troche coś innego /tak mi się wydaje/. Jak próbowałem kiedyś trochę grzebać to pamiętam że dogrzebałem się, że to są jakieś metody przewidywania przyszłych zmian. Niestety/stety nie wnikałem w to dalej własnie z tego powodu - przewidywanie to moim zdaniem jedna wielka bzdura na rynku ekonomicznym - oprócz efektu momentum czyli następnego dnia.

Co do rzeczonego wykresu to jest do wykonania chyba w każdym programie do analizy. Badając wartości momentum pomiędzy kolejnymi dniami zaznaczasz je odpowiednio dobranymi kolorami. Określa po prsotu trendy w wielu zakresach czasowych.
Efektowne acz kompletnie jako wykres nic nie wnosi. Można to sobie zbadać na wiele sposobów i narysowac też na wiele. Ale wiadomo jak coś rozmazane, cieniowane to ładniej wygląda.

Reasumując trzeba zrobic sobie samemu, chyba że w pełnej wersji artykułu znajdziesz jakiś kod /najprędzej do Tradestation/ chyba w tych czasach to był modny program.
Dapi

Dołączenie: 2011-01-23, 10:41

Postprzez endriu » 2011-02-27, 21:32

Co do rzeczonego wykresu to jest do wykonania chyba w każdym programie do analizy. Badając wartości momentum pomiędzy kolejnymi dniami zaznaczasz je odpowiednio dobranymi kolorami. Określa po prsotu trendy w wielu zakresach czasowych.

A znalazł by się tutaj taki sprzyciarz który zechciałby wrzucić choćby zarysu takiego ewentualnego kodziku w AMI ?.
Pozdrawiam
Endriu
Awatar użytkownika
endriu

Dołączenie: 2010-09-30, 19:41

Postprzez Darkh » 2011-02-27, 22:10

Endriu skoncentruj sie na czyms waznym, moja rada :roll:
niestety w tym artykule nie ma zadnego kodu, ale moze cos cie zainteresuje

http://www.4shared.com/document/e4mlLrUr/MetaTrends_by_RG_Boomers.html
You're not deep, you're not an intellectual, you're not an artist, you're not a critic, you're not a poet, you just have internet access.
Awatar użytkownika
Darkh

Dołączenie: 2010-03-10, 22:01

Postprzez Dapi » 2011-02-27, 23:45

He he

Policzyłem only dla today:

Kod: Zaznacz wszystko
_SECTION_BEGIN("ifutures smiec");

for(  i = 1; i < BarCount; i++ )
{
    mys =  Close - Close[ i-1];
dynamic_color = IIf( mys > 0, colorGreen, colorRed );

Plot (mys,"",dynamic_color);

}
_SECTION_END();

Trzeba by było dodać druga pętle która today /Close/ zmieni na yesterday Close [j]-1 gdzie j ilośc barów na wykresie itd. No i trzeba by zrobić PlotOHCL. Podejrzewam że moje i3 razem z Ami sie spali... :-D

Jak ktos chetny to niech działa dalej bo ja w tych pętlach to sie gubię zawsze...

Tylko po co :shock:
Dapi

Dołączenie: 2011-01-23, 10:41

Cool Workbench Blog

Postprzez FrankJScott » 2022-09-23, 02:46

For the lady talking about craftsman 72 workbench, lowes workbench, jewelers bench for sale, wooden work bench with drawers, mitre saw table saw workbench, craft work bench, I highly suggest this useful workbench product or mini work bench, worx pegasus folding work table, dewalt folding workbench, husky 46 inch pegboard, husky portable work table, best portable work table, and don't forget this top workbench model and don't forget work bench for shed, traditional woodworking bench, toy work bench with tools, the workbench, workbench price, electrical workbench, not to mention this updated workbench item which is also great. Also have a look at this top workbench deal not to mention esd workbench, vintage industrial workbench, costco tool bench, best portable work table, step 2 home depot workbench, work bench home depot, and don't forget this useful workbench item on top of suihe work bench, dewalt portable workbench, diy 2x4 workbench, sketchup workbench, home depot work tables, solid wood work table, not to mention excellent workbench make which is also worth a look. I also recommend this top rated workbench product not to mention folding woodworking table, work bench cabinet, used sjobergs workbench for sale, 72 workbench with drawers, duramax workbench home depot, 48 inch workbench, and don't forget this top workbench info not to mention oak workbench, chop saw workbench, work bench cabinet, bosch workbench pwb 600, work bench table, woodshop workbench, and don't forget recommended workbench model which is also great. Finally, have a look at this awesome workbench make for good measure. Check more High Rated Crocs Shoes Info fb7206e
FrankJScott

Dołączenie: 2022-08-30, 02:43
Miejscowość: Trash Can

Powróć do Programy AT

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości