Nowe zlecenia w nowym WARSECIE

Sprawy intrygujące mniej lub bardziej, czyli życie toczy się nie tylko na giełdzie.

Nowe zlecenia w nowym WARSECIE

Postprzez olaf » 2012-07-01, 22:41

Co prawda nie będzie to już WARSET, juz 2 listopada pojawią się nowe zlecenia.
Fragment za wyborcza.biz:

Nowy sposób obsługi zleceń typu PKC

Zlecenie PKC (czyli Po Każdej Cenie) jest zleceniem bez limitu ceny, realizowanym z najlepszymi aktualnie dostępnymi zleceniami po przeciwnej stronie arkusza. W nowym systemie UTP zlecenie PKC złożone przed sesją będzie miało taki sam priorytet jak zlecenie PCR (po cenie rynkowej).

W trakcie notowań ciągłych zlecenie PKC można złożyć nawet wtedy, kiedy po przeciwnej stronie arkusza nie ma wystarczającego wolumenu pozwalającego na całkowitą realizację zlecenia. Niezrealizowana część zlecenia będzie oczekiwać w arkuszu jako zlecenie PKC (nie powodując zawieszenia instrumentu).W przypadku gdy zlecenie PKC doprowadza do uruchomienia statycznych ograniczeń wahań kursu, jego niezrealizowana część pozostaje arkuszu jako PKC. Zlecenie może być zrealizowane w wielu transakcjach po różnych cenach.

Zlecenie PCR zamiast zleceń PCR i PCRO

Zlecenia PCR i PCRO (po cenie rynkowej na otwarcie) zostają zastąpione zleceniem PCR. Zlecenia PCR są akceptowane przed otwarciem oraz podczas notowań ciągłych. Jeśli w czasie otwarcia w arkuszu obecne jest przynajmniej jedno zlecenie PCR i jednocześnie brak jakiegokolwiek zlecenia po przeciwnej stronie arkusza handel na danym instrumencie zostaje zawieszony. Jeśli w czasie składania zlecenia PCR w fazie notowań ciągłych brak jest jakiegokolwiek zlecenia po przeciwnej stronie arkusza, zlecenie PCR jest odrzucane. Zlecenia PCR składane w fazie dogrywki są również odrzucane.

Nowość - zlecenia PEG

Zlecenie typu Peg jest to zlecenie z limitem powiązanym z kursem referencyjnym. Kursem referencyjnym dla zlecenia Peg jest limit najlepszego zlecenia po tej samej stronie arkusza co zlecenie Peg (tzw. Primary Peg). Zlecenia typu Peg będą specjalnie oznakowane w arkuszu (są odróżnialne od pozostałych typów zleceń).

Podczas składania zlecenia Peg istnieje możliwość zdefiniowania dodatkowego limitu: maksymalnego dla zleceń kupna lub minimalnego dla zleceń sprzedaży, po przekroczeniu którego podstawowy limit zlecenia Peg przestaje być automatycznie aktualizowany przez system. Aktualizacja zlecenia Peg jest wznawiana, jeśli w arkuszu zleceń limit najlepszego zlecenia kupna (sprzedaży) spadnie poniżej (wzrośnie powyżej) maksymalnej (minimalnej) wartości limitu. Dodatkowy limit zabezpiecza inwestora przed zakupem instrumentu po zbyt wysokiej lub przed sprzedażą po zbyt niskiej cenie.

Ważne na najbliższy Fixing (WNF)

Zlecenia z ważnością WNF są przyjmowane do systemu w trakcie każdej fazy sesji, ale są aktywne tylko na najbliższym fixingu (otwarciu, zamknięciu, lub podczas odwieszenia instrumentu). Niezrealizowana część zlecenia jest usuwana natychmiast po zakończeniu fixingu. Wszystkie zlecenia WNF są automatycznie anulowane po zakończeniu sesji.

Ważne na Zamknięcie (WNZ)

Zlecenia z ważnością WNZ są przyjmowane w trakcie każdej fazy sesji, ale biorą udział tylko w najbliższym fixingu na zamknięcie notowań. Wszystkie zlecenia WNZ są automatycznie anulowane po zakończeniu sesji.

Ważne do Czasu (WDC)

Zlecenia z ważnością WDC pozostają w arkuszu zleceń do czasu określonego przez składającego zlecenie. Czas wygaśnięcia odnosi się do bieżącego dnia sesyjnego.


Szczerze mówiąc, to aż dziw bierze, że na zlecenia WNZ (WNF) trzeba było tyle lat czekać...
Pozdrawiam... Olaf

"Trade What You See, Not What You Think"
"When the facts change, I change my mind - what do you do, sir?"
Awatar użytkownika
olaf
 
Posty: 1981
Dołączenie: 2006-06-21, 20:23

Powróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości