
Podobnie jak w poniedziałek, wyższe otwarcie w20, spowodowało cofnięcie popytu na akcjach i stopniowe osuwanie się indeksu. Może to świadczyć o obawach przed kupowaniem "pod górkę" przed oczekiwanym w przyszłym tygodniu posiedzeniem FEDu.
Jesli rynek jest silny, to podobnie jak we wtorek na niższym poziomie powinien pojawić się popyt. Teoretycznie powinno temu sprzyjać zakończenie miesiąca. W ubiegłym miesiącu nie było "negatywnego" window dressing, natomiast fundusze zgodnie wyciągnęły indeksy w górę.
Siłę rynku może pokazać również zachowanie kursu PKNu, który pokazał podobno b. dobre wyniki. Ewentualna wyprzedaż mogłaby świadczyć o realizacji zysków w obliczu przewidywanej reakcji innych rynków na posiedzenie FEDu.
pozdrawiam
olab