Facebook Inc (FB.US) (NASDAQ: FB.US)

Analiza techniczna spółek notowanych na WGPW

Moderatorzy: olab, krezus, LeM, queba

Facebook Inc (FB.US) (NASDAQ: FB.US)

Postprzez topix » 2012-06-01, 09:11

Facebook Inc (FB.US) (NASDAQ: FB.US)

Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będących własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park.

18 maja 2012 roku Facebook jako firma, pojawił się po raz pierwszy na amerykańskiej giełdzie Nasdaq, będąc najwyżej wycenianą w historii spółką giełdową w dniu debiutu. (za Wikipedią)

W IPO sprzedawano akcje po 38 $.
Awatar użytkownika
topix
 
Posty: 2983
Dołączenie: 2010-10-26, 08:03

Re: Facebook Inc (FB.US) (NASDAQ: FB.US)

Postprzez topix » 2012-06-01, 09:13

No to mamy zatrzymanie w spadkach intra,
w interwale 1h kolejne fibony pokazują opory. Łapać doła nie należy, trend mamy spadkowy więc z zaciekawieniem czekamy na dalszy los bańki internetowej ver 2.0 :)

zdrówka
Topix
Załączniki
fb_us_60.png
Awatar użytkownika
topix
 
Posty: 2983
Dołączenie: 2010-10-26, 08:03

Re: Facebook Inc (FB.US) (NASDAQ: FB.US)

Postprzez topix » 2012-06-12, 11:30

25 dolarów to wciąż za dużo za akcje Facebooka
Saxo Bank - Biznes
12 Cze 2012, 11:15


Ktoś mnie zapytał niedawno o wycenę Facebooka w kontekście spadającego od momentu debiutu kursu. Jakiś czas temu opublikowałem artykuł, w którym stwierdziłem, że 25 dolarów to dosyć sensowny poziom a na niewiele więcej obecnie wycenianie są akcje Facebooka.

Faktem jest, że w dalszym ciągu z wielu przyczyn nie zalecam kupowania akcji portalu. Po pierwsze, analitycy rewidują w dół prognozy dotyczące zysków Facebooka: średnia prognoz zysku na akcję za 2012 rok spadła o 11 proc. – z tego wynika, że spółka nie staniała w wyniku ostatnich spadków kursu, a jedynie powróciła do bardziej realistycznych poziomów. Po drugie, Facebook w dość desperacki sposób wprowadza sporo nagłych zmian, np. potencjalne zniesienie obecnego ograniczenia wieku użytkowników do 13 lat.

Chciałbym poznać więcej konkretnych informacji na temat tego, co dzieje się w spółce. Miejmy nadzieję, że konkrety pojawią się wraz z opublikowaniem 23 lipca wyników za drugi kwartał.

CO MÓWIĄ ANALITYCY

Czy po 30-proc. spadku kursu Facebooka możemy mówić o okazji do kupowania? Analitycy obecnie po prostu nie wierzą w potencjał Facebooka w takim stopniu jak poprzednio. Dyskontowane są również mniej pozytywne komentarze zarządu. Z mojego punktu widzenia, w drugiej połowie 2012 roku istnieje ryzyko wprowadzenia dalszych korekt pierwotnie opublikowanych liczb. Może to być efekt bardziej wnikliwej pracy analityków, uwzględniającej wyniki za drugi i trzeci kwartał.

DLACZEGO UWAŻAM, ŻE NAWET 25 DOLARÓW TO ZBYT DUŻO

Moja pierwotna analiza oparta była na informacjach dostępnych przed debiutem, zaś rozwój wydarzeń od tamtej pory raczej nie napawa optymizmem. W takim scenariuszu inwestycję może uzasadnić albo spadek kursu akcji, albo informacje potwierdzające pierwotne założenia. W przeciwnym wypadku ewentualne zaangażowanie należy rozważać w oparciu o nowe fundamenty.

Właśnie przyglądam się nowym danym na temat tempa wzrostu liczby użytkowników – nie wygląda to dobrze. Co więcej, mimo że są to oficjalne dane Facebooka, nie ma pewności co do ich dokładności. Zatem czekamy na dalsze publikacje spółki.

Nie wiadomo również, jak wygląda sytuacja przychodów z reklam na urządzeniach mobilnych. To też nie jest dobry znak, przynajmniej w krótkim terminie. Możliwość zniesienia obecnego ograniczenia wieku użytkowników do 13 lat także nie jest pozytywną informacją. Wskazuje ona na problemy z tempem wzrostu wśród dotychczasowej grupy docelowej i próbę szybkiego nadrobienia gdzie indziej.

Połączenie powyższych argumentów sprawia, że jestem jeszcze mniej optymistycznie nastawiony do Facebooka niż w maju. Dlatego przy obecnym kursie uważam, że nie jest to dobra inwestycja.

(Peter Bo Kiaer - Saxo Bank)

źródło: http://stooq.pl/n/?f=615288&c=1&p=0

zdrówka
Topix
Awatar użytkownika
topix
 
Posty: 2983
Dołączenie: 2010-10-26, 08:03

Re: Facebook Inc (FB.US) (NASDAQ: FB.US)

Postprzez zergu » 2012-09-26, 10:56

40 proc. straciły od majowego debiutu akcje Facebooka
Wraz ze spadkiem cen akcji spada też wartość całej firmy, czyli kapitalizacja. Dziś firma wyceniana jest na 40-50 mld dolarów, czyli o połowę mniej niż w momencie debiutu. Dla porównania kapitalizacja Google'a to 245 mld dol., a Apple'a - niebotyczne 650 mld dol.
Załączniki
FB.jpg
zergu
 
Posty: 10
Dołączenie: 2009-04-03, 09:57
Miejscowość: Poland


Powróć do Analiza techniczna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron