Skipper Yachts na nc?

Inwestycje w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Moderator: queba

Skipper Yachts na nc?

Postprzez Rumyk » 2010-04-15, 12:35

Podobno ten producent ma wejść na NewConnect.

Poniżej chyba komunikat firmy:

Corvus Corporate Finance Sp. z o. o. wprowadzi na rynek NewConnect firmę Skipper Yachts S.A. – jednego z większych producentów jachtów żaglowych i motorowych w Polsce. Emisja akcji zostanie przeprowadzona w II kw. 2010 r. Spółka przeznaczy pozyskane środki na działalność operacyjną oraz wprowadzenie do prudukcji i sprzedaży nowego modelu jachtu żaglowego, który chce zaproponować w obecnym sezonie na rynkach europejskich.
-„Chcemy zainteresować inwestorów emisją naszej spółki, zwracając uwagę na atrakcyjną branżę w jakiej działamy i jej specyficzne cechy, np. wysoką rentowność realizowanych projektów oraz szerokie portfolio lokalnych klientów z całej Europy. To przekłada się na stabilne i powtarzalne przychody, które jesteśmy w stanie istotnie zwiększyć rozbudowując moce produkcyjne, za środki pozyskane z NewConnect.” – tłumaczy Marek Wilanowski, Prezes Zarządu Skipper Yachts S.A.
Spółka przeznaczy pozyskane środki na dokończenie nowego modelu przygotowywanego na najbliższy sezon, dodatkowo pozyskane środki pozwolą na uporządkowanie spraw organizacyjunych, w tym reorganizacji systemu zarządzania związanego z SZJ ISO i debiutem na New Connect.
-„Środki z emisji pozwolą nam na zwiększenie mocy produkcyjnych, ktore pozwolą na sprostanie zapotrzebowania rynkowemu na nasze produkty i niecierpliwie oczekiwane przez rynek nowe modele. Środki te stanowić będą również odpowiednie zaplecze kapitałowe w przypadku dużych i nietypowych zamówień. Mimo kryzysu gospodarczego rynek zagraniczny jest ciągle bardzo chłonny. Cały czas obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na coraz większe jednostki, a to wiąże się z osiąganiem wyższych marż ze sprzedaży, ale też wymaga odpowiednich zasobów kapitałowych.” – mówi Marek Wilanowski, Prezes Zarządu Skipper Yachts S.A.
Skipper Yachts S.A. prowadzi działalność eksportową, która obejmuje m.in. Niemcy, Austrię, Holandię, Szwajcarię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Turcję i inne kraje na całym świecie -„Nasze produkty sprzedajemy w całej Europie, regularnie rozszerzając rynki zbytu o nowe kraje. Przy czym warto zauważyć, że Polska jest bardzo cenionym eksporterem jachtów, dzięki bardzo dobrej jakości sprzedawanych wyrobów.” – mówi Marek Wilanowski, Prezes Zarządu Skipper Yachts S.A.
Rumyk
 
Posty: 21
Dołączenie: 2010-03-23, 13:54

Re: Skipper Yachts na nc?

Postprzez Rumyk » 2010-07-09, 10:29

1,52 mln zł przychodu Skipper Yachts za pierwsze półrocze br.
W sierpniu debiut spółki na NewConnect


Warszawa, 9 lipca 2010 r. – Skipper Yachts S.A. – jeden z większych producentów jachtów żaglowych i motorowych w Polsce wypracował 1,52 mln zł przychodu po pierwszym półroczu 2010 roku. Spółka planuje przeprowadzić prywatną emisję akcji, która poprzedzi wejście na rynek NewConnect. Pozyskane środki Skipper Yachts planuje przeznaczyć głównie na wprowadzenie do produkcji oraz sprzedaży nowych modeli jachtów żaglowych. Autoryzowanym Doradcą został Corvus Corporate Finance sp. z o.o.
-„Pierwsze półrocze tego roku było trudne dla całej branży jachtowej. Przedłużająca się i dość sroga zima spowodowała przesunięcie rozpoczęcia sezonu. Przykładem jest Skandynawia, gdzie z powodu zalegającego lodu pierwsze testy zamówionych przez klientów łodzi mogły się odbyć dopiero pod koniec maja. Łatwo się domyślić, iż tym samym przesunęły się terminy odbioru przez klientów zamówień już zrealizowanych. Optymalizując produkcję oraz jej koszty do aktualnej sytuacji rynkowej i popytu, w pierwszym półroczu br. wypracowaliśmy 1,52 mln złotych przychodu. Już teraz widzimy, że następne miesiące będą coraz lepsze. Prognozujemy, że na koniec 2010 roku Skipper Yachts powinien osiągnąć około 5 mln złotych przychodów. Według niedawno przeprowadzonych badań podczas targów Wiatr i Woda co piąty ankietowany deklarował, że planuje w przyszłym roku zakupić jacht. Przy czym zakupy takie chcą sfinansować gotówką. To jest dla nas ważny sygnał, szczególnie po dłuższym okresie kryzysu na rynku. Oferta naszej spółki powinna zainteresować Inwestorów ze względu na wysoką rentowność realizowanych projektów oraz bogate portfolio klientów z całej Europy, którzy doskonale znają markę Skipper Yachts.” – mówi Marek Wilanowski, Prezes Zarządu Skipper Yachts S.A.
Skipper Yachts S.A. prowadzi działalność eksportową, poprzez ugruntowaną współpracę ze stałą siecią dealerską. Eksport obejmuje m.in. Niemcy, Austrię, Holandię, Szwajcarię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Turcję i inne kraje na całym świecie.
-„Europa bardzo ceni sobie jakość, którą reprezentują producenci jachtów w Polsce. Oferujemy sprzęt wysokiej jakości, a jednocześnie jesteśmy konkurencyjni cenowo. W 2008 roku polskie firmy łącznie sprzedały zagranicznym klientom jachty, które łącznie kosztowały ponad 600 mln złotych.” – mówi Marek Wilanowski, Prezes Zarządu Skipper Yachts S.A.
Rumyk
 
Posty: 21
Dołączenie: 2010-03-23, 13:54


Powróć do Akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości