Szkolenie SII

Moderator: bono

Szkolenie SII

Postprzez fernando » 2008-11-14, 18:04

Witam.
Nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić ten temat. Padło na Literaturę (BTW może dobrym pomysłem było by rozszerzenie tego działu do "Literatura & szkolenia"?).

Mam pytanie odnośnie szkolenia "Profesjonalny Inwestor 2008", organizowanego przez SII:
http://www.sii.org.pl/edukacja

Czy któryś z Szanownych Forumowiczów uczestniczył już w tego typu szkoleniu? Czy warto się tam wybrać?

Dzięki.
Pozdrawiam
fernando
 
Posty: 139
Dołączenie: 2008-11-04, 17:57

Postprzez olab » 2008-11-14, 19:12

witaj fernando :-)
nie mialem niestety - z powodu innych zajec - mozliwosci uczestniczenia w konferencjach Profesjonalny Inwestor i Wall Street, natomiast korzystalem ze szkolen organizowanych przez Parkiet. Wszystkie oceniam pozytywnie. Uwazam, ze bez względu na stopien posiadanej wiedzy i doswiadczenia, warto brac udzial w takich spotkaniach, czasami nawet dla ... jednego zaslyszanego zdania. Inwestor uczy sie (i szuka graala ;-) ) przez cale zycie. Natomiast warto skorzystac z okazji, jesli pojawia sie "droga na skroty", czyli mozna skorzystac z rad, uwag, osob bardziej doswiadczonych (nawet jesli trzeba za to placic - jak w tym przypadku).
Program tej konferencji wyglada ciekawie. Napewno warto posluchac co mowia p. Nejman, Szczepanik, Bialek, ZAlewski, Kurnicki. Napewno nie pozalujesz. Ponadto ciekawie wyglada program ... rekreacyjno-rozrywkowy. Zaluje, ze termin mi nie pasuje i nie bede mogl tam byc, ale mysle, ze warto.

pozdrawiam

olab
olab
 
Posty: 1327
Dołączenie: 2006-06-09, 14:47

Postprzez klus » 2008-11-14, 23:12

Gospodarka w ujęciu wartościowym rośnie, gdy przyrasta masa zadłużenia.
Akcja kredytowa zależy i od strony bankowej (restrykcyjność przy udzielaniu kredytów-którą obecnie obserwujemy) i od strony samych klientów i ich zdolności kredytowych.
Restrykcyjność może wynikać z ograniczania akcji pożyczkowej Banku Centralnego wobec banków komercyjnych (np. zmniejszenie ilości pieniądza w obiegu po 1929 przez FED).

Rachunkowość w ujęciu mikroekonomicznym bardzo różni się od tej w makroekonomii (gdyby pokusić się o przedstawienie jej jako sumy podmiotów).
Po zsumowaniu wszystkich bilansów podmiotów gospodarczych łatwo zauważyć, iż zysk po stronie pasywów wzrośnie, gdy w aktywach wzrosną należności, a te z kolei wzrosną, gdy rosną zobowiązania (pasywa).
Literatura milczy o połączeniu mikroekonomii z makroekonomią. W gruncie rzeczy mikroekonomia to gra o sumie zerowej. Gdy ktoś zyskuje, ktoś musi stracić, jak nie w danej chwili, to z opóźnieniem czasowym z tytułu zadłużenia (które w chwili bieżącej stanowi źródło zysku innych pomiotów).

Analiza techniczna.
Ludzie naśladują ruchy innych indeksów. Lecz kto jako pierwszy decyduje się na ruch przeciwstawny do dotychczasowego? Bynajmniej nie są to drobni inwestorzy, a jeśli duży, to nie jest to niczym innym, jak ustawianiem ruchów. Gdy wystąpi dystrybucja mamy formacje szczytowe (trójkąty i fałszywe wybicia do góry, głowy z ramionami, podwójne, czy potrójne szczyty, negatywne dywergencje). Później następuje szybki zjazd, w połowie ruchu w dół występuje przystanek i dalej ruch w dół. Teraz rozpoczyna się skup i odwrócone szczytowe formacje oraz pozytywne dywergencje. Jednoznaczną widoczność tego procesu przykrywa wzrost cen (inflacja).

Większość nie ma racji. Analitycy reprezentujący fundusze masowe nie postępują z pieniędzmi inaczej niż założenia statutowe takich funduszy, czyli takie a takie widełki udziałów w akcjach. Co by się stało, gdyby to drobni inwestorzy mieli zyskać, a grubsi (instytucje) stracić. Otóż musiałoby się zmienić prawo, czyli zniknąć obowiązkowe transfery do funduszy emerytalnych, polisy ubezpieczeniowe... Lecz zainteresowani tego nie zmienią wiec relacja drobni-duzi w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie.
Ostatnio edytowany przez klus, 2008-11-14, 23:14, edytowano w sumie 1 raz
klus
 
Posty: 35
Dołączenie: 2006-08-07, 10:43

Postprzez fernando » 2008-11-17, 23:11

Witam,

Olab.
Dzięki za opinię. Tylko czy "gruby" tam przypadkiem nie robi prania mózgu małym spekulantom/inwestorom? ;)

Klus.
Łoł. To mógłby być wstęp do jakiegoś obszerniejszego wykładu... Czy mam z tego rozumieć, że Twoim zdaniem nie warto uczestniczyć w tym szkoleniu? :)

Pozdrawiam.
fernando
 
Posty: 139
Dołączenie: 2008-11-04, 17:57

Postprzez klus » 2008-11-18, 00:46

Mozna by takie uwagi dodac do niektorych punktow programu:

Wycena Spółki jedynym źródłem wiedzy o realnej wartości firmy – praktyczne zasady wyceny spółek giełdowych - tu polecam zapoznac sie z tym, jak to wyceniano spółki internetowe do 2000 r.. Otoz dopasowywano wartosc ksiegowa do wyceny rynkowej akcji, a nie odwrotnie. To sie nie zmienilo, tylko skala moze byc inna, w zaleznosci od miejsca w cyklu hossa-bessa.
Podstawa to znac C/WK, ROE, ROA i wielkosc zobowiazan do mozliwosci ich obslugi.

Zasady budowy skutecznej strategii inwestycyjnej na rynku futures - wezmy sytuacje, gdy jest tylko dwoch graczy na rynku futures. Niezaleznie co wymysla obie strony, jedna zyska, druga straci (jesli tylko rynek zmieni swoja wartosc). Rozsądną strategia byloby nie brac udzialu w takim rynku.


Analiza techniczna, jako efektywne narzędzie optymalizacji procesu zakupu i sprzedaży akcji - w tej analizie jest sprzecznosc, kupujacy ma kupic jak najtaniej, a sprzedajacy ma na tym stracic i odwrotnie kupujacy ma kupic najdrozej a sprzedajacy ma zyskac.

Koniec bessy, początek hossy? oto jest pytanie… - ten poczatek jest wtedy, gdy zaczyna wzrastac dynamika zadluzenia gospodarki ogolem.


Skuteczne formacje zmiany trendu na wzrostowy, bieżąca ocena techniczna największych spółek giełdowych - skuteczne odwrocenie bedzie wtedy, gdy zaczyna wzrastac dynamika zadluzenia gospodarki ogolem.


Jak się bronić przed pułapkami własnej psychiki, czyli słów kilka o emocjach inwestora giełdowego - nie powinno ulegac sie wierze, m.in byc zwolennikiem ateizmu, znac podloze wiary (neuroteologia), miec mozliwosc wytlumaczenia zjawisk, acz nie znac tego, ktory przypadek z wielu moze wystapic (znamy caly zbior, ale nie wiemy, ktory element zbioru wylosujemy). Ocenic co mozna zrobic, gdy gramy z oszustem, a przy grze lepiej oszukuje od nas.


Perspektywy koniunktury giełdowej w 2009 roku - ten co wie, nie musi dzielic sie tymi informacjami, bo on na tym zarobi. Inaczej jest, gdy zonglujemy przypuszczeniami.

------------
Poza tym nic nie zastapi wlasnej pracy u podstaw, do tego trzeba poznac solidne podstawy rachunkowosci, podstawy bankowosci centralnej (sa filmy i na stronie NBP, czy Money As Debt, warto obejrzec i tu i tu, to tak jak zerkac na dwie strony medalu, a i przy okazji mozna na deser Zeitgeist).
klus
 
Posty: 35
Dołączenie: 2006-08-07, 10:43

Postprzez LeM » 2008-11-18, 03:55

Właśnie obejrzałem najnowszy Zeitgeist: Addendum

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 1912&hl=pl


Ten cały Venus Project i resource based economy to takie szklane domy Żeromskiego. Pozornie atrakcyjna utopia ale absolutnie nie do zrealizowania bo sprzeczna z naturą człowieka. Chyba, że terrorem tak jak za Mao w Chinach.
Założenie, że wszyscy ludzie mają identyczne potrzeby i pragnienia to jakiś obłęd.

[ Dodano: 2008-11-18, 03:22 ]
hehe

antymoneteryści....


http://www.thevenusproject.com/shop/
Awatar użytkownika
LeM
 
Posty: 2226
Dołączenie: 2006-06-21, 16:12


Powróć do Szkolenia, konferencje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości