WDM SA

Inwestycje w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Moderator: queba

WDM SA

Postprzez Rumyk » 2010-05-27, 10:00

WDM S.A. wejdzie na rynek główny GPW
jeszcze w 2010 r.

Wrocław, 27 maja 2010 r. – Walne Zgromadzenie Wrocławskiego Domu Maklerskiego S.A. zwołane na 28 czerwca 2010 r. zadecyduje o wprowadzeniu spółki na rynek główny GPW. Zmieni też nazwę brokera na Dom Maklerski WDM S.A. Prospekt emisyjny ma trafić do KNF jeszcze w wakacje br., tak aby debiut na rynku głównym odbył się późną jesienią.


- Propozycja wejścia na rynek główny GPW to efekt rozwoju spółki oraz spełnienie obietnicy sprzed trzech lat, gdy debiutowaliśmy na rynku NewConnect. Wtedy obiecywaliśmy budowę mocnego fundamentalnie podmiotu wspierającego polskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu kapitału. To się udało. W ciągu trzech lat obsłużyliśmy łącznie ponad 25 emisji akcji, w trakcie których spółki pozyskały łącznie ponad 200 mln zł na rozwój. Przełożyło się to na wyniki finansowe. Odkąd w drugiej połowie 2009 roku zaczęliśmy generować zysk netto, stale on rośnie. W samym I kwartale br. zanotowaliśmy ponad 2,3 mln zł zysku netto na poziomie skonsolidowanym. Teraz chcemy zaprezentować się szerszemu gronu inwestorów, operujących na rynku głównym. Prospekt trafi do KNF jeszcze w trakcie wakacji, tak aby debiut na rynku głównym mógł się odbyć późną jesienią. – mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu Wrocławskiego Domu Maklerskiego S.A.
Spółka zmieni nazwę na Dom Maklerski WDM S.A. – jako że skala działalności spółki znacząco wykracza już poza teren Dolnego Śląska i Wrocławia.
W ciągu trzech lat obecności na rynku NewConnect WDM zrealizował łącznie ponad 25 projektów, w tym m.in. emisje akcji dla spółek: MW Trade, Mera Schody, LUG, Sobet, Euroimplant, Quercus TFI, Doradcy24, Emmerson, Eurosnack, Chemoservis-Dwory.
NIE BĘDZIE EMISJI AKCJI
Wejściu na rynek główny GPW nie będzie towarzyszyła nowa emisja akcji.
- Wiodący akcjonariusze WDM S.A. nie są zainteresowani rozwadnianiem posiadanych udziałów
w momencie, gdy kurs akcji jest bardzo nisko a spółka zaczęła osiągać bardzo dobre wyniki finansowe i ma dalsze perspektywy rozwoju - wyjaśnia Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.
- Na przejściu na rynek regulowany bez emisji skorzystają również akcjonariusze mniejszościowi, nabywający akcje WDM jeszcze na rynku NewConnect po bardzo atrakcyjnych wycenach – dodaje Gudaszewski.
STRATEGIA ROZWOJU: DOM MAKLERSKI, PRIVATE EQUITY I WŁASNE TFI

WDM zamierza rozwijać zarówno działalność domu maklerskiego, jak i innych spółek wchodzących w skład grupy.

Jeśli chodzi o dom maklerski, tylko na 2010 rok planujemy aktualnie ponad 15 projektów o łącznej wartości ok. 100 mln zł. Stopniowo w naszym portfolio będzie się też zwiększać udział dużych projektów związanych z rynkiem głównym GPW. To będą zarówno nowe, duże podmioty, jak i przenosiny rosnących spółek z NewConnect. Chcemy w ciągu kilku lat osiągnąć strukturę docelową, w której ok. 30% stanowiłyby nowe, duże projekty związane z rynkiem głównym GPW, a pozostałe 70% projekty związane z NewConnect. To oznaczałoby istotne zwiększenie przychodów i zysków zarówno na poziomie jednostkowym jak i skonsolidowanym. – mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

Rozwijać będzie się też segment inwestycyjny grupy. Aktualnie w grupie znajdują się cztery fundusze private equity: Black Pearl Capital S.A., Astoria Capital S.A., BIO-MED Capital S.A. oraz Vesuvio Capital S.A.

- Będziemy dążyć do tego, aby dynamicznie zwiększać skalę działalności naszych wehikułów w grupie. Planowane są połączenia: Black Pearl Capital ze spółką Totmes Fund S.A. z grupy Totmes, oraz BIO-MED Capital z Vesuvio Capital. Dzięki temu powstaną duże podmioty o kapitach własnych przekraczających 20 mln zł, które po kilku-kilkunastu miesiącach funkcjonowania na NewConnect będą starać się o przejście na rynek regulowany – mówi Wojciech Gudaszewski.

- Firmy te budują zdywersyfikowane portfele spółek niepublicznych, nabywanych ze znaczącym dyskontem, które to spółki wprowadzane są następnie do obrotu na giełdę. Aby finansować kolejne zakupy – fundusze przeprowadzać będą kolejne emisje akcji – w formie gotówkowej lub w zamian za akcje dobrze rokujących podmiotów” – dodaje Gudaszewski.

- Dróg rozwoju jest wiele, cały czas zgłaszają się do nas potencjalni partnerzy z kraju i zza granicy, z którymi możemy rozwijać biznes. Oprócz tego możemy też np. wrócić do tematu TFI w ramach grupy WDM, ale decyzje w tym zakresie nie zostały jeszcze podjęte. Gdybyśmy zdecydowali się na TFI - to raczej na zakup istniejącego podmiotu z licencją, a nie na zakładanie podmiotu od podstaw – mówi Gudaszewski.

Pełną strategię rozwoju oraz prognozy finansowe przedstawimy w prospekcie emisyjnym – kończy Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu Wrocławskiego Domu Maklerskiego S.A.


Wybrane skonsolidowane dane finansowe (w tys. zł) I kwartal 2010 I kwartał 2009
Przychody z działalności maklerskiej 1 047,5 0
Zysk/strata z działalności maklerskiej 680,9 - 521,5
Zysk/strata na działalności operacyjnej 2 599,9 - 666,8
Zysk/strata brutto 2 715,7 - 597
Zysk/strata netto 2 352,6 - 602,9
Rumyk
 
Posty: 21
Dołączenie: 2010-03-23, 13:54

Powróć do Akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron