Policyjne testy odrzucają kandydatów z wysokim IQ

Umieszczamy tu: - śmieszne infa z agencji prasowych - wyczytane na innych forach komentarze - dowcipy itp - perełki polskiego tradera- naganiacza

Policyjne testy odrzucają kandydatów z wysokim IQ

Postprzez queba » 2007-11-18, 22:30

Policyjne testy odrzucają kandydatów z wysokim IQ

Program komputerowy wykorzystywany przez policję do rekrutacji odrzuca zbyt inteligentnych. W efekcie osoby o najwyższym IQ wychodzą na największych tumanów – pisze Gazeta Wyborcza.

„Oficerowie zajmujący się naborem do śląskiej komendy, która ma największe braki kadrowe w Polsce (brakuje ponad 800 policjantów), przyznają, że program skreśla ponadprzeciętnie inteligentnych. - Ich wyniki wykraczają ponad opracowany profil i komputer traktuje ich jak kompletnych tumanów - tłumaczy anonimowo jeden z oficerów komendy wojewódzkiej w Katowicach” – informuje Gazeta Wyborcza.


„Na tym nie koniec. Program odrzuca też tych, którzy przez rok odrabiali w policji wojsko, a potem - w nagrodę za dobrą służbę - mogą starać się o etat na stałe. - Zdarzają się przypadki, że Multiselect skreśla, mimo że wcześniej podczas naboru do służby kandydackiej zostali przez niego zaakceptowani - mówi nasz informator” na łamach Gazety Wyborczej.

”KGP tłumaczy, że naukowcy opracowali specjalny profil wymagań stawianych przyszłym policjantom i komputer ściśle się ich trzyma. - Trwają już prace nad zmianą testu. Będą dotyczyły przede wszystkim zadań oraz stawianych pytań - mówi ogólnie nadkomisarz Sławomir Weremiuk, naczelnik biura prasowego KGP” na łamach Gazety Wyborczej.

Studenci piątego roku, którzy marzą o pracy w policji i są świadomi swojego niskiego IQ, mogą z powodzeniem startować w testach do zawodu policjanta. Inni muszą poczekać na zmianę testów.

Więcej w Gazecie Wyborczej, w artykule Marcina Pietraszewskiego, pt. „Pała za inteligencję”.
queba
 
Posty: 1101
Dołączenie: 2006-06-20, 11:43
Miejscowość: Poznań

Postprzez tomiy » 2007-11-18, 23:26

Niestety Queba w policji nie liczy sie dynamiczny i inteligentny, tylko mierny ale wierny
tomiy
 
Posty: 229
Dołączenie: 2006-10-05, 09:42

Postprzez gerhard » 2007-11-18, 23:57

To to mogę z ręką na sercu potwierdzić :lol:
Awatar użytkownika
gerhard
 
Posty: 336
Dołączenie: 2006-11-19, 21:51


Powróć do Gafy, wypowiedzi dot. inwestowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości